/Files/images/dlya_lkto/1122.jpg


ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ!

Управління протидії кіберзлочинам в Харківській області

ЗВЕРТАЄ ВАШУ УВАГУ!

З метою запобігання виникнення та поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) просимо з розумінням поставитись до необхідних тимчасових обмежень та не створювати загрозу власному здоров'ю та здоров'ю оточуючих!

Ви можете написати електронне звернення за фактом шахрайства на сайті:

cyberpolice.gov.ua

Для зв'язку Ви можете звернутися за телефонами:

(057) 730-83-18

МОБ.ТЕЛ. +38(050) 570-45-71

З повагою, Управління протидії кіберзлочинам в Харківській області

ДКП НП УКРАЇНИ


Електронна версія посібника з онлайн безпеки,що підготовлений фахівцями ''Київстар'' та Інституту психології ім.Г.С. Костюка НАПН України у рамках соціальної програми ''Безпека дітей в Інтернеті''

З кожним роком все більше українських дітей користується Інтернетом у повсякденному житті. Можливість підключитися до Мережі не тільки через ПК, але й за допомогою мобільних телефонів сприяє цій тенденції. Інтернет надає дітям та молоді неймовірні можливості для здійснення відкриттів, спілкування й творчості. Поте оскільки з самого початку Інтернет розвивався без будь-якого контролю, сьогодні він містить величезну кількість інформації, причому далеко не завжди безпечної. У зв'язку із цим виникає проблема забезпечення безпеки дітей. А хто їм може в цьому допомогти, якщо не батьки?

Потреби в Інтернеті дітей різних вікових груп.

Дитині до 7 років цікаво й необхідно грати, особливо – у розвиваючі та сюжетно-рольові ігри. Яким би іграм не надавала перевагу дитина – віртуальним, чи іграм з батьками та іншими дітьми, - все буде корисно для його розвитку, зрозуміло, якщо дотримувати часових обмежень. Інакше віртуальні ігри можуть швидко стати для дитини сенсом життя, а реального спілкування вона буде уникати. Відводьте на віртуальні ігри півгодини в день, а на ігри з однолітками – 3-4 години.

З 7 до 11 років,діти як і раніше люблять грати та прагнуть використовувати Інтернет саме як майданчик для ігор. Але в цьому віці в дітей прокидається т.зв. соціальне «Я». Дітям важливо зайняти значуще місце в житті свого маленького світу: класу, школи, дружити з однолітками. Тут їй буде потрібна реальна допомога та просто увага батьків. Перші невдалі спроби дружби в початковій школі можуть травмувати дитину. В цьому випадку батьки зможуть дати йому практичні поради щодо встановлення контакту з однолітками, разом беручи участь у віртуальному спілкуванні в мережі. Зрозуміло, у всьому необхідно дотримуватись міри, і тоді Інтернет стане дитині помічником у подоланні бар'єрів спілкування, партнером по розвиваючим іграм, учителем у вивченні іноземних мов, джерелом необхідної інформації для уроків і просто – музики, картинок та фотографій, мультфільмів і позитивних емоцій.

Дитина в 11-14 років– це підліток. І найголовнішою, провідною його діяльністю є спілкування з однолітками. Тут Інтернет може стати просто незамінним помічником. Але, знов таки, все добре в міру! Інтерактивне спілкування потрібно обов'язково поєднувати з реальним. Після 11 років у підлітків починає активно пробуджуватись інтерес до питань дорослого життя, психології статей та всього, що з цим пов'язане. Важливо, щоб відповіді на свої питання підліток знаходив в першу чергу у батьків, а не на сумнівних сайтах. Крім того, у цьому віці в дітей з'являються кумири: співаки, спортсмени та артисти, про яких їм хочеться довідатися все. В цьому випадку Інтернет – кращий помічник та інформатор. Але батькам потрібно бути пильними, адже зірок часто супроводжує скандальна інформація.

Дитина старше 14 років– уже досить доросла людина, яка вважає, що сама краще знає, як їй потрібно поводитися, яку музику слухати, що читати, з ким спілкуватися. Цікавтеся всім тим, чим цікавиться ваша дитина, намагайтеся розібратися в колі його інтересів і спілкуйтеся з ним про них, навіть якщо це «не Ваша тема». Починаючи з цього віку з дитиною можна говорити і про вибір майбутньої професії. А в Інтернеті можна знайти безліч інформації, що допоможе дитині визначитися, а Вам – контролювати та, якщо буде потреба, коректувати вибір дитини, знаходячи більш повну інформацію про переваги й про недоліки різних професій.


За даними світового огляду впливу пандемії коронавірусу на дітей в онлайн в період карантину діти стали проводити на 80% більше часу онлайн, разом з цим підвищились звернення щодо випадків булінгу з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, а сексуальна експлуатація дітей в інтернеті збільшилась вдвічі.

В механізмах захисту дітей від сексуальних ризиків в Інтернеті надзвичайно важливим є превентивний аспект, а саме: надання якомога більше інформації дітям, батькам та особам, які їх замінюють, а також вчителямпро особливості вчинення подібних злочинів.З метою захисту дітей в цифровому середовищі було розроблено серію уроків для дітей різного віку.

3 місяці в Україні діє Урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в Інтернеті – 1545 (далі обрати "3"). Лінія працює цілодобово, анонімно та безкоштовно.

Основна мета лінії - підвищення рівня обізнаності дітей, батьків і спеціалістів про попередження та реагування на ризики в Інтернеті.

До консультаційної лінії можуть звернутися:діти, які зіштовхнулись із проблемами онлайн,дорослі, чиї діти мають проблеми в мережі Інтернет,спеціалісти, що працюють в контакті з дітьми.

Також зателефонувати та отримати консультацію може кожен, хто цікавиться питаннями безпеки дитини в Інтернеті.Спеціалісти готові проконсультувати вас про: безпечну поведінку в цифровому середовищі для попередження насильства, порушення прав та інші зловживання в Інтернеті, шляхи реагування на негативний онлайн-досвід.Лінія створена Урядовий контактний центр в партнерстві з освітнім проєктом #Stop_sexтинг та за підтримки телеком-оператора Датагруп спільно з Патронатною службою Віце-прем’єр міністра-міністра цифрової трансформації України, Міністерство соціальної політики України, МВС України, Уповноваженим президента України з прав дитини Микола Кулеба та Childhood#stop_sexтинг #не_ведись

/Files/images/032021/Osmxr (1).png

БЕЗПЕКА ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТІ

Презентація щодо безпеки дітей в інтернеті

Кiлькiсть переглядiв: 425