Завітайте на сторінку психологічної служби системи освіти Новобаварського району у Facebook

Інформаційні ресурси по темі психологічної допомоги в часи війни

Щоденні онлайн-зустрічі о 13.00 та 20.00 із сертифікованими психологами Асоціації інноваційної та цифрової освіти

Серія інформаційних матеріалів "Психологічна турбота від Світлани Ройз"

Посібник "Розмови про війну"

Методичні рекомендації "Перша психологічна допомога. Алгоритм дій"

Онлайн-курс "Як підтримати дитину під час війни"

Як підтримати та заспокоїти дитину під час війни

Як подбати про дитину, якщо ви перебуваєте з нею в укритті

Як мінімізувати ризик загубитися членам сім'ї

Про ПТСР як не загострити свій стан

Як розпізнати панічний напад

/Files/images/2022/изображение_viber_2022-06-23_21-07-11-303.jpg/Files/images/2022/изображение_viber_2022-06-23_21-07-11-693.jpg /Files/images/psihologchna_slujba/изображение_viber_2022-06-27_09-26-39-285.jpg

/Files/images/0_hlam/007788.jpg


Міністерство освіти і науки України спільно з проєктом ПРОшкола (@proshkoluproject) створює інтерактивні групи психологічної допомоги для українських учителів.

Групи інтерактивної підтримки – супервізії, які будуть проводити кваліфіковані спеціалісти-психологи один раз на тиждень на платформі ZOOM. Під час 1,5-годинної розмови кожен з педагогів зможе поділитись своїми проблемами, поставити будь-які запитання, отримати психологічну допомогу. Груп може бути декілька, залежно від кількості охочих.

Щоб потрапити до групи психологічної підтримки, необхідно доєднатися до Телеграм-каналу, де будуть опубліковані оголошення про набір, час занять та перелік фахівців.

Більше інформації за посиланням

/Files/images/0_hlam/004455.jpg

Гарячі лінії для надання першої психологічної допомоги

Міністерство освіти і науки України пропонує телефони гарячих ліній для надання першої психологічної допомоги тим, хто її потребує:

1. Цілодобова лінія психологічної підтримки «Між нами» Львівський міський центр соціальних служб — 0800307305. Дзвінки з будь-яких операторів — безкоштовні.

2. Цілодобова безоплатна правова допомога /FreeLegalAid. - 0 800 213 103. Консультування з правових питань.

3. Центр психосоціальної підтримки НаУКМА та БО «Голоси дітей». Гаряча лінія для дітей (08.00 – 22.00): 096 039 22 58; 099 198 57 95; 063 558 12 82.

4. Гаряча лінія НУО «Людина в біді» Безкоштовні психологічні консультації (24/7) 0 800 210 160.

5. Центр-Ресурс Професіонал. Системний сімейний психотерапевт. 09.00 – 20.00 тел у Польщі +4873 311 52 96. Вайбер, телеграм: (067)-718-99-66 (063)- 721-04-63 (066)-219-09-73.

6. Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації ГО «Ла Страда-Україна» працює цілодобово, за номерами 0 800 500 335 (зі стаціонарних) або 116 123 (з мобільних). Дзвінки безкоштовні, анонімні, конфіденційні.

7. "ПОРУЧ" - проект психологічної підтримки для підлітків та їх батьківhttps://poruch.me/.


/Files/images/psihologchna_slujba/изображение_viber_2022-06-28_13-34-26-496.jpg

Міністерство освіти і науки України, спільно з ДНУ Інститут модернізації змісту освіти МОН та Асоціацією інноваційної та цифрової освіти розробили курс підвищення кваліфікації освітян «Перша психологічна допомога учасникам освітнього процесу під час та після завершення воєнних дій» bit.ly/3NnhTVk

«Наперекір жорстокій війні в Україні, освітяни, науковці та здобувачі освіти активно захищають свій фронт. Також спільно із психологами педагоги з перших днів вторгнення росії на територію України роблять усе можливе для психічного здоров’я українців. Ми зіштовхнулися з новими страхами, емоціями, тривогами, втратами, розчаруваннями. Щоб допомогти освітянам подолати наслідки пережитих травматичних подій, був розроблений спеціальний курс, основним завданням якого є надати практичні навички якісної першої психологічної допомоги, ознайомити з дієвими техніками для ефективної емоційної підтримки, а також, за потреби, діагностувати психологічний стан вихованців, здобувачів та колег», – зазначив Міністр освіти і науки


/Files/images/2022/photo5301230408232452159.jpg

Як допомогти собі при симптомах ПТСР?

Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) – відстрочена за часом реакція на психотравматичні події, що сформувалась в цілісний синдром.

ПТСР розвивається не одразу, а приблизно через 1-6 місяців після стресової події.

Симптоми ПТСР можуть виникнути раптово, поступово або нагадувати про себе час від часу. Вони можуть з’являтися, ніби нізвідки, а можуть “запускатися” чимось, що нагадує про страшну подію або якось пов’язано з нею: місце події, шум, запах, певні слова чи образи.

Кожен відчуває ПТСР по-своєму, але є три основні симптоми:

1. Нав’язливе намагання “переосмислити” неприємні події, відтворення їх в уяві (зокрема, у сновидіннях);

2. Намагання уникати того, що нагадує про травму (наприклад, місця події);

3. Підвищені тривожність і емоційне збудження, постійна настороженість, підозрілість.

Додаткові ознаки ПТСР:

• Гнів і дратівливість; • Почуття провини, сорому або самозвинувачення; • Зловживання алкоголем чи наркотиками; • Почуття недовіри і зради, а також “несправедливості долі”; • Депресія і почуття безвиході; • Суїцидальні думки; • Відчуття відчуженості; • Фізичні болі; • Поверхневий і неспокійний сон, жахливі сновидіння; • Здригання при дзвінках, оплесках та інших буденних звуках; • Нездатність згадати цілі епізоди пережитої травми; • Відчуття, що людині “не судилося” знайти роботу, створити сім’ю тощо.

Переживання травматичних подій, які супроводжуються дискомфортом і страхом, можливо припинити, але для цього необхідно їх опрацювати і перевести із травматичних спогадів у звичайні. Це можна зробити за допомогою фахівців (психологів, психотерапевтів).

Знання про наступні відчуття дозволять вам легше їх пережити:

Заціпеніння – стан, при якому ви відчуваєте і реагуєте дуже повільно. Спочатку ви відчуваєте “заціпеніння”, подія здається нереальною, як сон, і все, що відбувається, відбувається неначе в якомусь іншому світі, не насправді.

Люди часто оцінюють це неправильно – як ознаку власної “сили” або “безсердечності”.

Активність – ви намагаєтеся бути активними. Допомога іншим може приносити деяке полегшення і вам, і іншим. Проте надактивність шкідлива, якщо вона відволікає від допомоги, якої ви потребуєте самі.

Реальність – необхідне зіставлення реальності з уявленнями про неї. Наприклад, важливо брати участь у похованнях, оглядати місце події, повертатися на місце катастрофи (в її роковини і т.д.). Все це допоможе вам примиритися з реальністю.

Парадоксальні вчинки – як тільки ви осмислюєте важку ситуацію, катастрофу, ви приймаєте її як подію, що відбулася.

Це нормально – думати про це, говорити про це вдень і вночі, намагатися побачити уві сні і пережити її знову і знову. Так діти малюють і грають в ці події. Це все потрібно для вашого душевного “лікування”.

Самота – для того, щоб справитися зі своїми відчуттями, вам необхідно знайти можливість побути на самоті, без сім’ї і близьких друзів. Активність і “заціпенілість” (блокування відчуттів), виражені понад міру, можуть уповільнити процес повернення вас до норми.

Запам’ятайте, що наявність болю від психологічної травми веде до її виліковування.

Ви можете вийти з кризи навіть більш сильним, оскільки ви вже маєте досвід, як справлятися з такою ситуацією, більш навченим і зрілим способом – усвідомлюючи і розуміючи свої відчуття.

Джерело: Міністерство оборони України. Науково-дослідний центр гуманітарних проблем Збройних Сил України

Кiлькiсть переглядiв: 163